poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Strona głównaGorący TematChiny okazują wsparcie Rosji i oskarżają USA

Chiny okazują wsparcie Rosji i oskarżają USA

Rosja to niepodległy kraj i może sama podejmować decyzje na podstawie własnych interesów – oświadczenie takiej treści wydała rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying.

Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying sprzeciwiła się nazywaniu rosyjskich działań na Ukrainie „inwazją”. Fot. wikipedia

Odnosząc się do rosyjskiego ataku na Ukrainę, Hua Chunying sprzeciwiła się nazywaniu rosyjskich działań na Ukrainie „inwazją” i oskarżyła Stany Zjednoczone o podsycanie napięć. Zaapelowała również o dyplomatyczne rozwiązanie sporu i wyraziła sprzeciw wobec sankcji nakładanych na Rosję.

Chińskie państwowe media powielają prorosyjską retorykę. Oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua poinformowała o rozpoczęciu przez Rosję „specjalnej operacji” w Donbasie oraz o odgłosach wybuchów słyszanych w Kijowie. Przekazała też zapewnienia prezydenta Rosji Władimira Putina, że nie chce okupować Ukrainy. W Chinach rozpowszechniane jest także wystąpienie telewizyjne Putina, w którym twierdził on, że przez 30 lat próbował dojść do porozumienia w sprawie powstrzymania ekspansji NATO na wschód, ale był przez Sojusz „oszukiwany, naciskany i szantażowany”.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -