piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsCeny domów w Massachusetts idą w górę!

Ceny domów w Massachusetts idą w górę!

Rynek nieruchomości w Massachusetts jest rozgrzany do czerwoności, a ceny domów w ostatnim czasie poszybowały mocno w górę. Jeśli chodzi o ceny domów jednorodzinnych, to mediana w czerwcu tego roku wyniosła $555,000 – w porównaniu do $440,000 w czerwcu ubiegłego roku i $429,000 w czerwcu 2019.

Więcej osób niż zwykle decyduje się na przeprowadzkę na przedmieścia, a wskutek dużego popytu ceny domów jednorodzinnych mocno idą w górę. Fot. Archiwum WEM

Tak wysoki wzrost cen jest skutkiem dużego popytu. W czerwcu sfinalizowano prawie siedem tysięcy transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości, gdy w zeszłym roku, w środku trwającej pandemii, było to zaledwie pięć tysięcy transakcji. Wg Boston Globe wkrótce sytuacja na rynku nieruchomości się unormuje – wraz z końcem pandemii i powrotem do normalnego trybu życia.

Innego zdania jest Tim Warren, dyrektor wykonawczy The Warren Group, który twierdzi, że boom jeszcze potrwa i ceny będą rosły, bo sprzyjają temu warunki: duży popyt, korzystne warunki kredytowania i stosunkowo mała podaż. Ponadto – do czego zapewne przyczyniła się pandemia – więcej osób niż zwykle podejmuje decyzję o wyprowadzce z mieszkania do domu, z miasta – na przedmieścia.

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -