piątek, 30 lipca, 2021
Strona głównaUSAConnecticutCentrum szczepień w New Britain już otwarte!

Centrum szczepień w New Britain już otwarte!

Już od ponad dwóch tygodni w centrum New Britain otwarte jest megacentrum szczepionkowe, które powstało dzięki współpracy burmistrz Erin Stewart oraz Hartford Healthcare. – Ci, którzy już nas odwiedzili, bardzo pozytywnie wypowiadają się o całym procesie, o tym, jak łatwo było się zaszczepić – tak podsumowała pierwsze tygodnie działalności Kelly Toth, która zarządza kliniką przy 1 Liberty Square.

W nowo powstałej klinice w centrum miasta mogą zaszczepić się również osoby niemieszkające w New Britain. Fot. Brian Spyros

Od 1 marca w Connecticut zaszczepić się może kolejna grupa wiekowa, czyli osoby, które ukończyły 55 lat i starsze oraz pedagodzy i pracownicy szkół i przedszkoli. Z powodu rozszerzenia grup, które mogą się zaszczepić, oraz ogromnego zainteresowania, wielu osobom trudno było się dodzwonić w pierwszych dniach marca, aby umówić się na szczepienie. Władze stanowe i pracownicy Hartford Healthcare twierdzą, że dostępność kolejnej szczepionki na rynku, wyprodukowanej przez Johnson & Johnson, która również dostępna jest już w New Britain, znacznie zwiększy zapasy i skróci okres oczekiwania dla chętnych osób.

Jeszcze przed końcem miesiąca szczepionka ma być dostępna dla wszystkich osób powyżej 45. roku życia. Aby umówić się na szczepienie w Centrum Szczepień w New Britain, należy zadzwonić pod nr 860-827-7690. Szczepionki dostępne są również w Community Health Center przy 85 Lafayette Street, CVS przy 177 Columbus Boulevard oraz Walgreen przy 102 Washington Street.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -