wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsCałkowite otwarcie 1 sierpnia?

Całkowite otwarcie 1 sierpnia?

Massachusetts weszło w ostatnią fazę procesu popandemicznego „odmrażania”. Złagodzone zostały wytyczne dotyczące zakrywania twarzy, wkrótce powróci możliwość funkcjonowania parków rozrywki i odkrytych basenów, a 1 sierpnia zniesione mają zostać wszystkie restrykcje.

W maju stopniowo łagodzone będą restrykcje dotyczące ilości osób mogących przebywać w pomieszczeniach takich jak stadiony, baseny itp., otwarte zostaną kolejne branże. Gubernator Baker zapowiedział całkowite zniesienie ograniczeń 1 sierpnia br. Fot. Archiwum WEM

Ten krok w kierunku powrotu do normalności możliwy jest ze względu na zaangażowanie wszystkich, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID, a zwłaszcza osób, które się szczepią, gdy tylko mają taką możliwość – powiedział gubernator Massachusetts Charlie Baker.

Już od 30 kwietnia zmieniły się wytyczne dotyczące zakrywania twarzy. Obecnie noszenie maseczki na zewnątrz konieczne jest tylko w miejscach publicznych, w których nie ma możliwości zachowania społecznego dystansu. Twarz nadal trzeba zakrywać w pomieszczeniach w miejscach publicznych, z wyjątkiem czasu, gdy się spożywa posiłek. Na spotkaniach prywatnych maseczki są zalecane, ale nie wymagane. Ponadto za brak maseczki nie grozi już grzywna w kwocie $300.

Od 10 maja duże obiekty, takie jak stadiony kryte i zewnętrzne, areny i parki, które obecnie działają na 12% pojemności, będą mogły zapełnić do 25% przestrzeni. Parki rozrywki i zewnętrzne baseny będą mogły działać na 50% pojemności po przedłożeniu planów bezpieczeństwa do Departamentu Zdrowia Publicznego. Dozwolone będą wyścigi szosowe i inne duże, zorganizowane na świeżym powietrzu przez amatorskie lub zawodowe grupowe imprezy sportowe. Wymagane są rozłożone w czasie starty, a plany bezpieczeństwa muszą być przedkładane na szczeblu lokalnym. Amatorskie turnieje sportowe dla młodzieży i dorosłych będą dozwolone dla sportów o umiarkowanym i wysokim ryzyku. W pomieszczeniach znów dozwolone będzie śpiewanie – przy zachowaniu dystansu oraz innych wytycznych sanitarnych.

Kolejne zmiany wejdą w życie 29 maja. Limity uczestników zgromadzeń wzrosną do 200 osób w pomieszczeniach i 250 osób na zewnątrz. Festiwale uliczne, parady i jarmarki rolnicze mogą wznowić działalność przy zachowaniu 50% ich poprzedniej pojemności. Bary, ogródki piwne, browary i winiarnie będą podlegać zasadom takim samym jak restauracje, z serwowaniem tylko dla miejsc siedzących, 90-minutowym limitem pobytu i bez parkietów tanecznych. Wytyczne dotyczące restauracji zostaną zaktualizowane w celu wyeliminowania wymogu stanowiącego, że alkohol można zamówić tylko do posiłku oraz aby zwiększyć maksymalny rozmiar stołu do 10 miejsc.

Niedziela, 1 sierpnia, to data, której sporo osób będzie wypatrywać z niecierpliwością. Wtedy ponownie otworzyć się będą mogły kluby taneczne i kluby nocne, a także sauny, łaźnie parowe w centrach fitness itp. Działalność wznowią też kryte parki wodne. Pozostałe, wcześniej częściowo otwarte biznesy, będą mogły działać na 100% pojemności.

Baker zapowiedział też, że być może restrykcje zostaną zniesione jeszcze wcześniej, ale wszystko będzie zależeć od postępów akcji szczepień oraz sytuacji epidemicznej.

JLS

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -