sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkBurmistrz NY apeluje o uproszczenie procedur wydawania pozwoleń na pracę imigrantom

Burmistrz NY apeluje o uproszczenie procedur wydawania pozwoleń na pracę imigrantom

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams chce, aby federalni urzędnicy pomagali imigrantom w uzyskaniu pozwoleń na pracę. Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams i miejscy urzędnicy, a także przedstawiciele władz poszczególnych dzielnic zebrali się 31 sierpnia na Manhattanie, aby wezwać rząd federalny do przyspieszenia wydawania zezwoleń na pracę dla tysięcy migrantów relokowanych do miasta.

Przyśpieszenie wydawania pozwoleń na pracę zdaniem władz Nowego Jorku pozwoli lepiej walczyć z kryzysem imigracyjnym. Fot. Getty Images

Adams powiedział, że w ostatnich miesiącach do miasta przewieziono ponad 100,000 migrantów, którzy zwracają się o pomoc do władz wszystkich szczebli. Przekazał również, że wielu z przybyłych szuka pracy.

Adams zaznaczył, że w mieście są tysiące stanowisk pracy, które czekają na obsadę, i gdyby rząd federalny wydał zgodę, część mogłyby z łatwością obsadzić dorośli imigranci.

Przewodniczący Rady Miasta Nowego Jorku również wydał oświadczenie, w którym wezwał rząd federalny do przyspieszenia wydawania pozwoleń na pracę dla imigrantów.

Równocześnie Adams skrytykował protestujących przeciwko schroniskom dla imigrantów i napływowi osób z granicy. Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia podczas protestu w tej sprawie w Gracie Mansion aresztowano sześć osób.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -