niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaBurmistrz Miami wycofał się z wyścigu o fotel prezydenta USA

Burmistrz Miami wycofał się z wyścigu o fotel prezydenta USA

Burmistrz Miami Francis Suarez ogłosił, że wycofuje swoją kandydaturę do Białego Domu po tym, jak jego kampanii nie udało się nabrać rozpędu wśród republikanów.

Burmistrz Miami Francis Suarez pod koniec sierpnia ogłosił rezygnację z ubiegania się o nominację prezydencką. Fot. Getty Images

„Chociaż zdecydowałem się zawiesić moją kampanię prezydencką, moje zaangażowanie w uczynienie tego narodu lepszym dla każdego Amerykanina pozostaje niezmienne” – napisał Francis Suarez w poście opublikowanym 29 sierpnia na platformie X (dawny Twitter).

„Udział w wyścigu na prezydenta Stanów Zjednoczonych był jednym z największych zaszczytów w moim życiu” – napisał Suarez w poście. „Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z innymi republikańskimi kandydatami na prezydenta i robienia wszystkiego, co w mojej mocy, aby mieć pewność, że nasza partia wystawi silnego reprezentanta, który będzie w stanie zainspirować i zjednoczyć kraj, odnowić zaufanie Amerykanów do naszych instytucji i do siebie nawzajem, a także wygrać” – dodał.

Burmistrz Miami nie był w stanie zdobyć znaczącego poparcia w sondażach i ostatecznie nie spełnił wymogu zdobytej liczby głosów Republikańskiego Komitetu Narodowego. Tym samym nie dostał się do pierwszego etapu debaty – etapu, który, jak wcześniej stwierdził, powinien być decydujący dla kampanii prezydenckich.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -