niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSANew JerseyRozszerzone Safe Haven Law

Rozszerzone Safe Haven Law

Gubernator Phil Murphy podpisał 1 września w Trenton dokument A4110/S2828, rozszerzający zakres ustawy o ochronie niemowląt Safe Haven Law. Dzięki temu rodzice będą mogli teraz dobrowolnie zostawić noworodka pod opieką szpitala, w którym odbył się poród.

Na mocy nowych przepisów dziecko do adopcji będzie można zostawić od razu w szpitalu, w którym przyszło na świat. Fot. Unsplash

Decyzja o oddaniu noworodka jest trudna i pełna emocji – stwierdziła w oświadczeniu reprezentantka stanowa Angela McKnight (D – dystrykt 31), jedna z osób sponsorujących projekt ustawy. – Dzięki temu prawu dajemy rodzicom kolejną bezpieczną przystań, aby chronić zarówno ich, jak i ich dziecko – dodała.

Zapewnienie rodzicom większych możliwości bezpiecznego oddania noworodka po urodzeniu nie tylko chroni większą liczbę niemowląt przed niebezpiecznymi lub śmiertelnymi sytuacjami, ale także zapobiega ściganiu rodziców – przekazała w oświadczeniu senator stanowa Kristin Corrado (R – Dystrykt 40), jedna ze zwolenniczek projektu.

Ustawa o ochronie niemowląt – Safe Haven Law – obowiązująca w New Jersey pozwala także rodzicom – lub osobie działającej w ich imieniu – na pozostawienie zdrowego dziecka w wieku poniżej 30 dni pod opieką personelu na komisariacie policji, straży pożarnej, w karetce pogotowia, pierwszej pomocy lub zespołowi ratunkowego bez narażania się na konsekwencje prawne.

Po zbadaniu przez lekarza oddane niemowlęta umieszczane są w pieczy zastępczej lub domu przedadopcyjnym za pośrednictwem New Jersey Department of Children and Families.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -