czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościUSABurmistrz Nowego Jorku krytycznie o mediach społecznościowych

Burmistrz Nowego Jorku krytycznie o mediach społecznościowych

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams klasyfikuje media społecznościowe jako „zagrożenie dla zdrowia publicznego” i „toksynę dla środowiska”, twierdząc, że młodych ludzi należy chronić przed „szkodami” w internecie.

Z badań wynika, że młodzi ludzie spędzają przed ekranami telefonów zdecydowanie za dużo czasu, co negatywnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Fot. Archiwum WEM

Oficjalnie uznajemy media społecznościowe za zagrożenie dla zdrowia publicznego w Nowym Jorku – ogłosił Adams podczas styczniowego orędzia o stanie miasta. – Jesteśmy pierwszym dużym amerykańskim miastem, które zdecydowało się na ten krok – powiedział burmistrz.

W zaleceniu wydanym przez miasto stwierdzono, że stan zdrowia psychicznego młodych nowojorczyków „pogarsza się od ponad dekady”. W raporcie wskazano, że dane z 2021 roku wykazały, że w dni powszednie 77% licealistów w Nowym Jorku spędzało co najmniej trzy godziny dziennie przed ekranami, nie licząc odrabiania zadań domowych.

Adams stwierdził, że TikTok, YouTube i Facebook „podsycają kryzys zdrowia psychicznego, projektując swoje platformy z uzależniającymi i niebezpiecznymi funkcjami”.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -