niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaDziałySportBrytyjczyk Ethan Hayter zwycięzcą 79. Tour de Pologne

Brytyjczyk Ethan Hayter zwycięzcą 79. Tour de Pologne

Tegoroczna, 79. edycja kolarskiego wyścigu Tour de Pologne odbyła się w dniach 30 lipca – 5 sierpnia. W ciągu 7 dni kolarskich zmagań uczestnicy wyścigu pokonali ponad 1,220 km. Trasa przebiegała przez województwa świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie. Hasło przewodnie 79. Tour de Pologne brzmiało: „Wyścig dla pokoju”, będąc wyrazem solidarności z ogarniętą wojną Ukrainą.

Zwycięzcą 79. Tour de Pologne został 24-letni Brytyjczyk Ethan Hayter. Fot. Getty Images

79. Tour de Pologne wygrał Ethan Hayter z INEOS Grenadiers. Dla 24-letniego Brytyjczyka, który z kolarstwa torowego przeszedł do rywalizacji szosowej, to jeden z największych sukcesów w karierze. Wcześniej w tym roku sięgnął po mistrzostwo Wielkiej Brytanii w jeździe indywidualnej na czas. W klasyfikacji generalnej 79. Tour de Pologne drugie miejsce zajął Holender Thymen Arensman (DSM), a trzecie Hiszpan Pello Bilbao (Bahrain Victorious). Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek, zajął 28. miejsce w klasyfikacji generalnej, a Patryk Stosz zwyciężył w klasyfikacji najaktywniejszych Lotto.