piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaBezrobocie na Florydzie coraz niższe

Bezrobocie na Florydzie coraz niższe

W poniedziałek 13 marca gubernator Florydy Ron DeSantis przedstawił raport dotyczący bezrobocia na terenie stanu. Dane mogą napawać optymizmem.

Wg opublikowanego w połowie marca raportu Floryda pozostaje krajowym liderem pod względem rynku pracy. Fot. Archiwum WEM

W styczniu stopa bezrobocia na Florydzie wyniosła 2.6% i pozostawała niższą niż w kraju i to przez kolejne 27 miesiące. Równocześnie stan odnotował wzrost liczby miejsc pracy, który przewyższał średnią krajową przez 22 miesiące z rzędu. Zatrudnienie w sektorze prywatnym w ciągu roku – do stycznia 2023 roku – wzrosło o 5.3%. Oznacza to, że na rynku pracy pojawiło się 433,100 miejsc pracy. Jest to wzrost o 1.7% wyższy niż krajowa średnia, wynosząca w tym samym okresie 3.6%. Tylko w samym styczniu tego roku zatrudnienie w sektorze prywatnym Florydy wzrosło o 29,800 osób.

Jak zaznaczył DeSantis, Floryda jest liderem pod względem migracji netto, turystyki i nowych form biznesowych.

Wśród informacji przekazanych przez DeSantisa znalazły się także te dotyczące stopy bezrobocia na Florydzie. W styczniu wyniosła ona 2.6%, co oznacza spadek o 0.1 punktu procentowego w stosunku do skorygowanych danych z grudnia. Wynosiła wtedy 2.7 procent – 0.8 punktu procentowego poniżej krajowej średniej, wynoszącej 3.4%.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -