czwartek, 28 września, 2023
Strona głównaUSAConnecticutLotnisko Hartford wciąż się rozwija

Lotnisko Hartford wciąż się rozwija

W 2022 roku przez lotnisko Hartford Bradley przewinęło się 5.8 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do wyniku z 2021 roku. Chociaż liczby te nie dorównują jeszcze rekordom sprzed czasu pandemii Covid-19 – pobitym w 2019 roku wynikiem 7 mln w pasażerów – główne lotnisko Connecticut rozwija się w szybkim tempie. Świadczy o tym nie tylko liczba podróżnych, ale też linii lotniczych działających w porcie i liczby obsługiwanych kierunków.

Rekordowa liczba pasażerów, jaka przewinęła się przez lotnisko Hartford Bradley w Windsor Locks, to 7 milinów w 2019 roku. Facebook.com/FlyBDL

Jak podkreślił Kevin A. Dillon, dyrektor generalny Hartford Bradley, by osiągnąć poziom obsługi 10 milionów pasażerów rocznie, lotnisko będzie musiało poszerzyć ofertę miejsc docelowych i linii lotniczych. Poinformował, że jeszcze w marcu do Windsor Locks powróci Aer Lingus. Przed pandemią przewoźnik oferował bezpośredni lot do Dublina i połączenia do wielu miast w Europie. W nadchodzących miesiącach do listy kierunków mają dołączyć Toronto w Kanadzie, Montego Bay na Jamajce i San Juan w Perto Rico.

Przedstawiciele portu lotniczego ogłosili w ostatnich miesiącach liczne projekty modernizacyjne. W czerwcu zeszłego roku zaczęło działać także nowe centrum transportu naziemnego. Inwestycja pochłonęła 210 milionów dolarów. Ponadto na wiosnę ruszyć ma budowa nowego obiektu kontroli bagażu.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -