sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutLotnisko Hartford wciąż się rozwija

Lotnisko Hartford wciąż się rozwija

W 2022 roku przez lotnisko Hartford Bradley przewinęło się 5.8 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do wyniku z 2021 roku. Chociaż liczby te nie dorównują jeszcze rekordom sprzed czasu pandemii Covid-19 – pobitym w 2019 roku wynikiem 7 mln w pasażerów – główne lotnisko Connecticut rozwija się w szybkim tempie. Świadczy o tym nie tylko liczba podróżnych, ale też linii lotniczych działających w porcie i liczby obsługiwanych kierunków.

Rekordowa liczba pasażerów, jaka przewinęła się przez lotnisko Hartford Bradley w Windsor Locks, to 7 milinów w 2019 roku. Facebook.com/FlyBDL

Jak podkreślił Kevin A. Dillon, dyrektor generalny Hartford Bradley, by osiągnąć poziom obsługi 10 milionów pasażerów rocznie, lotnisko będzie musiało poszerzyć ofertę miejsc docelowych i linii lotniczych. Poinformował, że jeszcze w marcu do Windsor Locks powróci Aer Lingus. Przed pandemią przewoźnik oferował bezpośredni lot do Dublina i połączenia do wielu miast w Europie. W nadchodzących miesiącach do listy kierunków mają dołączyć Toronto w Kanadzie, Montego Bay na Jamajce i San Juan w Perto Rico.

Przedstawiciele portu lotniczego ogłosili w ostatnich miesiącach liczne projekty modernizacyjne. W czerwcu zeszłego roku zaczęło działać także nowe centrum transportu naziemnego. Inwestycja pochłonęła 210 milionów dolarów. Ponadto na wiosnę ruszyć ma budowa nowego obiektu kontroli bagażu.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -