niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaUSAFlorydaBędą podwyżki dla nauczycieli w Miami-Dade

Będą podwyżki dla nauczycieli w Miami-Dade

Wyborcy z okręgu Miami-Dade zagłosowali na „tak” dla reform, które pomogą podnieść wynagrodzenia nauczycieli i sfinansować środki bezpieczeństwa w szkołach. Referendum „Zabezpiecz naszą przyszłość” przyniosło pozytywną odpowiedz przeważającą większością głosów – 65% wyborców było „za”, a zaledwie 35% przeciw.

Podwyżki płac dla nauczycieli w okręgu Miami-Dade mają pomóc rozwiązać problemy z rekrutacją nowych pedagogów na otwarte stanowiska. Fot. Archiwum WEM

W rezultacie głosowania właściciele domów w okręgu Miami-Dade odczują niewielki wzrost podatków od nieruchomości, z których środki zostaną przeznaczone na podwyżki. Nadinspektor Miami-Dade dr Jose Dotres stwierdził, że sukces referendum będzie kosztował przeciętnego właściciela domu w Miami-Dade około 20 miesięcznie.

Mieszkańcy oddając głos, zadecydowali o przeznaczeniu pieniędzy na pomoc w zapełnieniu 300 wakatów dla nauczycieli, a także podniesienie wynagrodzeń w okręgu do średniej krajowej. Obecna przeciętna pensja nauczyciela wynosi w rejonie około 54,000 dolarów. Dla porównania krajowa średnia to około 66,400 dolarów. Szacuje się, że decyzja podjęta w referendum zwiększy budżet na płace dla nauczycieli o około 400 milionów dolarów w ciągu najbliższych czterech lat.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -