piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaBędą kolejne luzowania obostrzeń

Będą kolejne luzowania obostrzeń

Kolejne kroki luzowania przepisów związanych z COVID-19 będą ogłoszone najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca – zapowiedział w piątek w rozmowie z Wirtualną Polską minister zdrowia Adam Niedzielski. Na wakacje większość aktywności będzie już przywrócona – dodał.

Warszawa, 18.05.2021. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wypowiedzi dla mediów przed spotkaniem prezydiów parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej, 18 bm. w Sejmie. Spotkanie odbywa się w trybie online. (aldg) PAP/Radek Pietruszka

„Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca poinformujemy o kolejnych krokach względem luzowania reguł bezpieczeństwa. Na dziś nie widzę przeszkód, by nie były to kolejne zmiany, czyli luzowanie reżimu sanitarnego w wielu miejscach i przywracanie działalności. Wiele osób sugeruje przyśpieszenie, ale w tym zakresie wolimy być ostrożni” – powiedział w piątek Wirtualnej Polsce szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Dodał, że jeżeli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, to po 5 czerwca aktywność będzie przywracana „wszędzie tam, gdzie jest jeszcze ograniczona”.

„Kierunek jest jeden, o ile nie będzie złych sygnałów dotyczących zakażeń, to kolejne kroki w luzowaniu są coraz bliżej” – poinformował.

Niedzielski podkreślił jednak, że utrzymany zostanie nakaz noszenia maseczek wewnątrz tzw. przestrzeni wspólnych i wszędzie tam, gdzie nie można zachować dystansu. (PAP)

szz/ mhr/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -