poniedziałek, 22 lipca, 2024

Barwna tradycja

Szkoła Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence, RI już po raz drugi wzięła udział w Konkursie Szopek Krakowskich organizowanym przez Nowodworski Foundation. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem konsula generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku.

Uczniowie z polskiej szkoły w Rhode Island, korzystając z przerwy w zajęciach w okresie Święta Dziękczynienia, zaprojektowali i samodzielnie wykonali trzy szopki. Trzynaścioro dzieci przez sześć godzin wycinało, kleiło, malowało, kolorowało misterne budowle, a – co najważniejsze – dobrze się przy tym bawiło. Efekty ich pracy zdobyły uznanie w Nowym Jorku, a jedna z szopek zajęła 3. miejsce w kategorii szopek rodzinnych.

Konkurs zorganizowany został przez Nowodworski Foundation pod patronatem honorowym Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. Fot. Archiwum szkoły

25 stycznia w siedzibie konsulatu generalnego RP na Manhattanie odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Gali towarzyszyła wystawa wszystkich prac, które z roku na rok stają się coraz piękniejsze. W tegorocznej edycji konkursu jury stanęło przed naprawdę ciężkim wyborem. Wszystkie szopki zgłoszone do konkursu były oryginalne w formie i wykonaniu, a w budynku konsulatu prezentowały się naprawdę dostojnie. W pokonkursowej gali udział wziął konsul generalny Adrian Kubicki oraz prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających dr Dorota Andraka.

Uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu Szopek Krakowskich 2021 odbyło się 25 stycznia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Fot. Archiwum szkoły
Pokonkursowej gali towarzyszyła wystawa szopek. Fot. Archiwum szkoły

Mali artyści otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową oraz Centralę Polskich Szkół Dokształcających.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -