niedziela, 1 sierpnia, 2021

Balu nie będzie

Międzynarodowy Bal Polonaise, organizowany co roku w Miami, niezmiennie od prawie pół wieku stanowił okazję nie tylko do wyśmienitej zabawy w eleganckim wydaniu, ale również do promocji polskiej kultury, historii i nauki.

Międzynarodowy Bal Polonaise stanowił okazję do wyśmienitej zabawy w eleganckim wydaniu oraz promocji polskiej kultury, historii i nauki. Fot. Archiwum WEM

Spotkania, w których co roku uczestniczyli wysocy rangą politycy, osoby ze świata kultury i sztuki, naukowcy i śmietanka towarzyska Polonii, były wydarzeniem na wielką skalę i szerokim echem odbijały się nie tylko w kręgach polonijnych. W tym roku miała się odbyć 49. edycja tej imprezy, niestety, ze względu na pandemię COVID-19 bal się nie odbędzie.

„Ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia, które dotykają nas wszystkich, również ograniczenia dotyczące zgromadzeń i protokołów sanitarnych w miejscach publicznych, takich jak hotele i restauracje, a także kierując się bezpieczeństwem gości, Rada Dyrektorów zdecydowała, że Instytut nie będzie gospodarzem corocznego 49. Międzynarodowego Balu Polonaise i towarzyszącego mu brunchu w Miami Beach w 2021 roku. Po raz pierwszy od prawie pięciu dekad ta wspaniała uroczystość nie odbędzie się” – czytamy w komunikacie Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami, odpowiedzialnego za organizację balu. Organizatorzy zapowiadają jednak, że zadbają o możliwość wspólnego świętowania i spotkania się online. Szczegóły zostaną podane na stronie internetowej www.ampolinstitute.org.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -