wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceAndrzej Seweryn Laureatem Nagrody im. Heleny Modrzejewskiej

Andrzej Seweryn Laureatem Nagrody im. Heleny Modrzejewskiej

Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej w Los Angeles przekazał przyznawaną przez siebie corocznie nagrodę im. Heleny Modrzejewskiej polskiemu aktorowi Andrzejowi Sewerynowi.

Andrzej Seweryn z prezesem Andrew Dowenem podczas wizyty w Klubie Modrzejewskiej w Los Angeles, 2017 rok. Fot. klubmodrzejewskiej.blogspot.com

Andrzej Seweryn to polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Należy do elitarnego grona zaledwie trzech cudzoziemców przyjętych do Comédie-Française. Jego wysoko cenione przez krytyków role filmowe i teatralne przyniosły mu wiele wyróżnień i nagród. Andrzej Seweryn kilkakrotnie odwiedził Klub Modrzejewskiej, ostatnio w 2017 roku.

Wręczenie nagrody, w formie wirtualnej ceremonii, odbyło się 2 stycznia 2021 r. W programie znalazł się wywiad przeprowadzony przez aktorkę Kasie Śmiechowicz oraz prezentacja przygotowana przez Maję Trochimczyk i Annę Sadowską.

W poprzednich latach nagrodę otrzymali m. in. Jan Nowicki – w 2010 r., jako pierwszy laureat, Anna Dymna, Barbara Kraftówna oraz aktorki Teatru Polskiego w Toronto: Maria Nowotarska i Agata Pilitowska (w 2019 r.).

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -