poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Apel do Polonii

Krystyna Markut, współzałożycielka Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej na Florydzie i zaangażowana działaczka polonijna, niestrudzenie niesie pomoc rodakom na Ukrainie. W tym roku po raz kolejny zamierza wyruszyć w podróż na dawne Kresy Wschodnie, by wesprzeć mieszkających tam Polaków nie tylko finansowo, ale też dobrym słowem i pamięcią. W związku z planowaną wyprawą zwraca się do Czytelników „Białego Orła” o wsparcie.

Krystyna Markut co roku jeździ na Ukrainę, odwiedzając mieszkających tam Polaków i wspierając ich dobrym słowem oraz w miarę możliwości także finansowo. Fot. Archiwum K. Markut

Planuję moją kolejną podróż na Ukrainę, choć plany nie zawsze można zrealizować. Sytuacja na Ukrainie jest dalej bardzo niepewna, więc mój wyjazd może nie dojść do skutku. Jednak nawet jeżeli nie będzie możliwa podróż do naszych rodaków, to p. Maria Mirecka-Loryś ma wiarygodne kontakty, które możemy wykorzystać, aby przekazać pieniądze w odpowiednie ręce.

Apeluję do Polonii o pomoc dla naszych ludzi, którzy cierpią teraz jeszcze bardziej ze względu na to, że od czasu rozpoczęcia konfliktu w Donbasie, koszt życia jest coraz wyższy. Czas nagli, ponieważ wyjeżdżam do Polski pod koniec maja. Pokwitowania za otrzymane donacje przywiozę we wrześniu, po powrocie z Polski. Chciałabym też podkreślić, że ja oraz moje towarzyszki same ponosimy koszty naszej podróży – są one naszym wkładem finansowym do akcji pomocy rodakom na dawnych Kresach Wschodnich.

Proszę o wystawienie czeków na moje nazwisko, bo wymiana czeków w Polsce jest długotrwała i kosztowna, więc zabieram do Polski gotówkę.

Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękuję za dobre serca i szczodre donacje.

Krystyna Markut


Czeki należy wysyłać na adres:

Krystyna Markut
1208 S Duncan Ave
Clearwater, FL 33756

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -