czwartek, 20 stycznia, 2022
Strona głównaWiadomościPolskaAndrusiewicz: gorący apel – szczepmy dzieci

Andrusiewicz: gorący apel – szczepmy dzieci

W ostatnich dniach liczba zarówno rejestrowanych dzieci w wieku 5-11 lat, jak i dzieci szczepionych niestety cały czas spada. Stąd gorący apel – szczepmy dzieci – powiedział w środę podczas konferencji rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” pomagali przezwyciężyć stres małym pacjentom, którzy mieli szczepienie przeciw COVID-19 w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, 22 grudnia 2021 r. Fot. Grzegorz Michałowski/PAP

Podczas konferencji prasowej rzecznik MZ wskazał, że „w ostatnich dniach liczba zarówno rejestrowanych dzieci w wieku 5-11 lat, jak i dzieci szczepionych niestety cały czas spada”. Przypomniał, że „w tej chwili zarejestrowanych mamy 415 tys. dzieci, a zaszczepionych 310 tys.”. „Stąd gorący apel – szczepmy dzieci” – podkreślił Andrusiewicz.

Rzecznik MZ zwrócił także uwagę, że „na pewno lepiej przebiega to szczepienie w grupie wiekowej 12-17 lat”. Wyjaśnił, że w tej grupie „już blisko 900 tys. dzieci i młodzieży jest zaszczepione”.

Zastrzegł jednak, że „oczywiście trzeba pracować nad tym, aby to wyszczepienie wśród dzieci i młodzieży zwiększyć tak, abyśmy po feriach, które rozpoczynają się już w części województw w poniedziałek, mogli ze spokojem oczekiwać powrotu wszystkich do szkoły”.

Anna Kruszyńska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -