niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaGorący TematAmerykańscy żołnierze w Polsce przygotowują się do przyjęcia uchodźców

Amerykańscy żołnierze w Polsce przygotowują się do przyjęcia uchodźców

Amerykańscy żołnierze w Polsce przygotowują się do przyjęcia obywateli USA i innych krajów uciekających z Ukrainy – podał dziennik „Wall Street Journal”. Według dziennika za ośrodek dla uchodźców może posłużyć hala G2A Arena w Jasionce pod Rzeszowem.

Punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy utworzony w Korczowej, 24 lutego. Jak poinformowało MSWiA, w pierwszym etapie powstanie osiem takich punktów. Zapewnione w nich będzie wyżywienie, pomoc medyczna i informacje dla uchodźców. Będzie tam również stanowisko Straży Granicznej i urzędów wojewódzkich. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Gazeta podała, powołując się na źródła w administracji, że żołnierze, stacjonujący obecnie ok. 20 km od granicy, mają w czwartek przyjmować na granicy obywateli USA i innych państw uciekających przed wojną. Mają też ewentualnie pomóc im w opuszczeniu Polski. Wszystkie działania będą podejmowane we współpracy z polskimi władzami – zaznaczył dziennik.

Według „WSJ” tymczasowym ośrodkiem recepcyjnym może być centrum wystawiennicze G2A Arena w Jasionce pod Rzeszowem, gdzie obecnie przebywa ok. 800 amerykańskich żołnierzy.

W Przemyślu już teraz działa punkt informacyjny Departamentu Stanu, który ma pomagać Amerykanom opuszczającym Ukrainę. W czwartek Departament Stanu zawiesił równocześnie działalność swojej placówki we Lwowie, dokąd wcześniej przeniesiono ambasadę z Kijowa.

osk/tebe/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -