niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaGorący TematAmbasador USA: Polska jest bezpieczna

Ambasador USA: Polska jest bezpieczna

Polska jest bezpieczna, USA i NATO będą broniły każdej piędzi NATO-wskiej ziemi – powiedział w środę ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Podkreślił, że w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Polacy wykazują ogromną ofiarność i gościnność wobec osób uciekających przed wojną.

Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w RP Mark Brzezinski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Marszałek Sejmu Elżbietą Witek, 2 marca, w Sejmie w Warszawie. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Brzezinski spotkał się w środę w Sejmie z marszałek Elżbietą Witek, następnie rozmawiał z dziennikarzami. Podkreślił, że spotkanie z Witek było bardzo udane, rozmowa dotyczyła bieżącej sytuacji.

„Najważniejsza informacja, która w trakcie tego spotkania wybrzmiała to jest to, że Polska jest bezpieczna, Polska jest zabezpieczona. W podobnym tonie wypowiadał się dzisiaj prezydent Biden w trakcie orędzia o stanie państwa, gdzie powiedział, że zarówno Stany Zjednoczone jak i NATO będą broniły każdej piędzi NATO-wskiej ziemi” – powiedział ambasador USA.

Znaczył, że stoimy też w obliczu wielkiej katastrofy humanitarnej wywołanej przez prezydenta Rosji Władimira Putina. „W tej sytuacji Polska i Polacy wykazują ogromną ofiarność i gościnność” – podkreślił.

„Polacy pokazują światu czym jest gościnność jako Amerykanin polskiego pochodzenia jestem z nich dumny, jestem wdzięczny. Myślę, że mój śp. ojciec Zbigniew Brzeziński spogląda na nas i współczując Ukraińcom, uśmiecha się ciesząc się z tego, co liderzy, bohaterowie czynią próbując pomóc Ukrainie. Jesteśmy z was dumni, jesteśmy z wami” – powiedział ambasador USA.

Karol Kostrzewa, Piotr Śmiłowicz/PAP 

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -