sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaGorący TematAmbasador Mark Brzezinski specjalnie dla "Białego Orła"!

Ambasador Mark Brzezinski specjalnie dla „Białego Orła”!

Z okazji nadchodzącego amerykańskiego Dnia Niepodległości udało nam się uzyskać specjalny wywiad z Markiem Brzezinskim, ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dyplomata udzielił go Waldemarowi Piaseckiemu, który był także pierwszym polskim dziennikarzem przeprowadzającym rozmowę z Markiem Brzezinskm tuż przed jego wylotem do Polski, by objąć warszawską placówkę.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Fot. Ambasada USA w Warszawie

Warto zauważyć, iż rozmawiającemu pierwszego dla polskiej prasy wywiadu po transformacji ustrojowej 1989 roku udzielił także ojciec ambasadora profesor Zbigniew Brzeziński, wybitny amerykański politolog, strateg polityczny i jeden z konstruktorów nowego postkomunistycznego ładu światowego.

W rozmowie, którą opublikujemy jutro, ambasador dzieli się refleksjami z dotychczasowego przebiegu misji w Polsce, mówi o amerykańsko-polskim partnerstwie oraz o wojnie w Ukrainie i wysiłkach, aby jak najszybciej powstrzymać agresję rosyjską oraz perspektywach Ukrainy w bliższym i dalszym planie.

Niewątpliwie interesujący okaże się fragment o generale inżynierze Zdzisławie Julianie Starosteckim, polskim bohaterze wojennym i amerykańskim konstruktorze broni rakietowych, którego „dzieckiem” jest m.in. pocisk antyrakietowy „Patriot”.

Zapraszamy do lektury życząc, już dziś Markowi Brzezinskiemu HAPPY 4TH OF JULY!

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -