sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaGorący TematAmbasador Mark Brzezinski specjalnie dla "Białego Orła"!

Ambasador Mark Brzezinski specjalnie dla „Białego Orła”!

Z okazji nadchodzącego amerykańskiego Dnia Niepodległości udało nam się uzyskać specjalny wywiad z Markiem Brzezinskim, ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dyplomata udzielił go Waldemarowi Piaseckiemu, który był także pierwszym polskim dziennikarzem przeprowadzającym rozmowę z Markiem Brzezinskm tuż przed jego wylotem do Polski, by objąć warszawską placówkę.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Fot. Ambasada USA w Warszawie

Warto zauważyć, iż rozmawiającemu pierwszego dla polskiej prasy wywiadu po transformacji ustrojowej 1989 roku udzielił także ojciec ambasadora profesor Zbigniew Brzeziński, wybitny amerykański politolog, strateg polityczny i jeden z konstruktorów nowego postkomunistycznego ładu światowego.

W rozmowie, którą opublikujemy jutro, ambasador dzieli się refleksjami z dotychczasowego przebiegu misji w Polsce, mówi o amerykańsko-polskim partnerstwie oraz o wojnie w Ukrainie i wysiłkach, aby jak najszybciej powstrzymać agresję rosyjską oraz perspektywach Ukrainy w bliższym i dalszym planie.

Niewątpliwie interesujący okaże się fragment o generale inżynierze Zdzisławie Julianie Starosteckim, polskim bohaterze wojennym i amerykańskim konstruktorze broni rakietowych, którego „dzieckiem” jest m.in. pocisk antyrakietowy „Patriot”.

Zapraszamy do lektury życząc, już dziś Markowi Brzezinskiemu HAPPY 4TH OF JULY!

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -