niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaAmbasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne złożył listy uwierzytelniające

Ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne złożył listy uwierzytelniające

Zgodziliśmy się z prezydentem Izraela Izaakiem Herzogiem, że czas wrócić do normalnych relacji Polski i Izraela; pierwszy krok wykonany. Ambasador Izraela Jaakow Liwne złożył we wtorek listy uwierzytelniające – poinformował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda (C-L)ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne (L) i prezes Międzynarodowego Marszu Żywych Phyllis Greenberg Heideman (C-P) podczas Marszu Żywych na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz w Oświęcimiu, 28 kwietnia. Fot. PAP/Zbigniew Meissner

„Zgodziliśmy się z prezydentem Izraela Izaakiem Herzogiem, że czas wrócić do normalnych relacji Polski i Izraela. Pierwszy krok wykonany. Ambasador Yacov Livne (Jaakow Liwne) złożył dziś listy uwierzytelniające” – napisał prezydent na Twitterze.

Podkreślił też, że prezydent Herzog prosił go o przywrócenie ambasadora RP w Izraelu. „Liczę, że wkrótce do tego dojdzie” – zaznaczył Duda.

Prezydenci Polski i Izraela rozmawiali telefonicznie w ubiegły poniedziałek, 4 lipca. KPRP przekazała wówczas, że ustalono, iż stosunki między obydwoma krajami zostaną przywrócone na właściwe tory”.

„Prezydent Duda zgodził się, że polski ambasador powinien zostać wyznaczony w krótkim czasie i poinformował, że nowy ambasador Izraela w Polsce złoży listy uwierzytelniające w najbliższych dniach” – informowała wtedy prezydencka kancelaria. Dodano, że „obaj prezydenci wyrazili nadzieję, że wszelkie kwestie w relacjach dwustronnych będą w przyszłości rozwiązywane poprzez szczery i otwarty dialog, w duchu wzajemnego szacunku”.

Nowy ambasador Izraela Jaakow Liwne (Yacov Livne) przybył do Polski pod koniec lutego, o czym informowała ambasada Izraela. Poprzednio funkcję ambasadora Izraela w Polsce pełnił, do listopada 2020 r., Aleksander Ben Zvi.

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -