piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutAkcja szczepień przyspiesza

Akcja szczepień przyspiesza

Gubernator Connecticut Ned Lamont ogłosił w poniedziałek, 15 marca, ambitne plany związane z przyspieszeniem dostępności szczepionek przeciwko COVID-19 dla mieszkańców Connecticut. Już od 5 kwietnia każda osoba powyżej 16. roku życia będzie mogła zapisać się na szczepienie.

Już od 5 kwietnia każda osoba powyżej 16. roku życia będzie mogła zapisać się na szczepienie. Fot. Archiwum WEM

Wg gubernatora, władze stanowe zostały wcześniej poinformowane przez administrację Bidena, że stan Connecticut może spodziewać się znacznego wzrostu ilości dawek, jakie zostaną dostarczone przez następne kilka tygodni. Obecnie do Connecticut trafia około 150,000 dawek tygodniowo. Liczba ta ma wzrosnąć do 200,000 tygodniowo do początku kwietnia.

Gubernator podczas konferencji prasowej podkreślił też, że przyspieszenie szczepień możliwe będzie również dzięki dobrze działającej infrastrukturze związanej z dystrybucją oraz ilością punktów, gdzie można się zaszczepić. Connecticut wciąż mieści się w czołówce federalnego rankingu oceniającego postęp w zakresie szczepień przeciwko Covid-19. Kolejnym dowodem na to, jak dobrze radzi sobie Connecticut, jest zmiana terminu, od którego mogą szczepić się osoby od 45. roku życia, który został przesunięty z 22 marca na 19 marca.

db

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -