wtorek, 19 października, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkAbstrakcja na płótnie

Abstrakcja na płótnie

W siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie można podziwiać wystawę prac malarskich Sandi Slone i Joanny Borkowskiej. Artystki wywodzą się z różnych pokoleń i środowisk, prezentują odmienną wrażliwość estetyczną, jednak obie w swoich pracach zagłębiają się w bogactwo i moc koloru, a ich obrazy są dowodem tego, jak witalna i wciąż aktualna może być twórczość abstrakcyjna. Kuratorką wystawy jest Lilly Wei.

Wernisaż wystawy miał miejsce we wrześniu. Obrazy obu malarek w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej można podziwiać do 8 października. Fot. Archiwum Fundacji Kościuszkowskiej

Sandi Slone urodziła się w Bostonie, Massachusetts. Jest nowojorską artystką abstrakcyjną, która wykładała między innymi w School of the Museum of Fine Arts na Tufts University w Bostonie. Na swoim koncie ma 40 wystaw indywidualnych na całym świecie, a jej prace zostały nabyte przez liczne muzea, instytucje artystyczne i kolekcje prywatne, w tym Muzeum Sztuki Współczesnej MACBA w Barcelonie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, Fitzwilliam Museum w Cambridge oraz Muzeum Hirshhorna w Waszyngtonie. Jest członkiem-założycielem Art Omi International i The Fields Sculpture Park w Ghen w stanie Nowy Jork. Jest także laureatką stypendium Fundacji Forda.

Joanna Borkowska pochodzi z Koszalina. To warszawsko-nowojorska malarka abstrakcyjna. Posiada doktorat z nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie wykładała od 2007 roku. Jej debiutancka wystawa prezentowana była w Muzeum Narodowym w Szczecinie w 2009 roku i od tego czasu wystawia swe prace w Polsce i za granicą. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach licznych instytucji i prywatnych kolekcjonerów. Borkowska była artystką rezydującą w Matadero Madrid, Art Omi i Residency Unlimited.

Wystawę można obejrzeć w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej (15 E 65th Street, New York, NY 10065) do 8 października, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 am – 5:00 pm.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -