poniedziałek, 4 marca, 2024

A jednak Murphy!

Niespełna 24 godziny po wyborach Associated Press podało, że demokrata Phil Murphy zwyciężył w wyborach na gubernatora New Jersey. Wyniku nie dało się wcześniej ustalić ze względu na niesamowicie małą różnicę w ilości głosów zdobytych przez obu kandydatów oraz tych, które nie były jeszcze policzone. Ostatecznie, przewagą 29,000 z prawie dwóch i pół miliona oddanych głosów, wygrał Murphy, chociaż jego przeciwnik, republikanin Jack Ciattarelli, nie do końca uznał wyniki ogłoszone przez AP.

Wszystko wskazuje na to, że ponowne liczenie głosów, nawet jeżeli się odbędzie, nie zmieni wyników wyborów, a Phil Murphy zostanie zaprzysiężony na kolejną, 4-letnią kadencję jako gubernator New Jersey. Fot. Facebook

Sztab Ciattarelli’ego ma 17 dni od dnia wyborów, by na drodze sądowej domagać się, aby głosy były ponownie policzone. Jego rzecznik stwierdziła, że ogłoszenie zwycięzcy, zanim zostaną policzone wszystkie głosy, jest nieodpowiedzialne. Sekretarz stanu potwierdził, że są jeszcze do policzenia niektóre głosy wyborców, którzy głosowali zaocznie. Większość niepoliczonych głosów pochodzi jednak z okręgów z dużą przewagą zarejestrowanych demokratów, co wskazuje, że jednoprocentowa przewaga Murphy’ego może ostatecznie jeszcze odrobinę wzrosnąć.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -