wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaWiadomościPolska5 lat programu Rodzina 500+

5 lat programu Rodzina 500+

– Inwestycja w rodzinę opłaca się wszystkim. Udowodniliśmy, że „niemożliwe” jest możliwe – powiedziała 1 kwietnia br. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji podsumowującej 5 lat programu Rodzina 500+. W tym czasie do polskich rodzin trafiło ponad 141 mld zł, a świadczeniem wychowawczym objętych jest ok. 6.6 mln dzieci.

– Świadczenie wychowawcze daje poczucie bezpieczeństwa i stanowi stały dochód – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Fot. MRiP

Z badania CBOS wynika, że poparcie dla programu wyraża obecnie 73 proc. badanych. – Dla Polaków rodzina jest najważniejsza, potwierdzają to każde badania. My to rozumiemy i dlatego to właśnie rodzinę postawiliśmy w centrum naszych działań. Konsekwentnie realizujemy to, do czego się zobowiązaliśmy. Nie zmieniła tego nawet pandemia. Dzisiaj, w tym trudnym czasie, świadczenie wychowawcze daje poczucie bezpieczeństwa i stanowi stały dochód, to bardzo ważne – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

opr. bo

spot_img
Poprzedni artykułRok z Tarczą
Następny artykuł20 mln szczepień do końca czerwca

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -