wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolska20 mln szczepień do końca czerwca

20 mln szczepień do końca czerwca

– Do końca czerwca, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez premiera Mateusza Morawieckiego wykonamy 20 mln szczepień – powiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Warszawa, 12.04.20211. Koronawirus w Polsce. Minister-członek Rady Ministrów, szef KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej transmitowanej z siedziby KPRM i oglądanej w jednym z mieszkań w Warszawie, 12 bm. Minister poinformował, że ponad 70 proc. osób powyżej 70. roku życia jest zaszczepionych lub zarejestrowanych na szczepienie przeciwko COVID-19. (kf) PAP/Wojciech Olkuśnik

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Dworczyk poinformował, że do tej pory wykonano ok. 7,7 mln szczepień – pierwszą i drugą dawką.

Dodał, że dobrą informację jest to, że w zeszłym tygodniu, „przekroczyliśmy w ciągu 7 dni, mimo tego, że to był tydzień świąteczny, milion szczepień”. „To jest właśnie dowód na to, że planujemy przyspieszenie, że już przyspieszamy i że w kolejnych tygodniach również mamy takie ambitne plany” – powiedział Dworczyk.

W tym tygodniu – dodał – również „zamierzamy wykonać ponad milion szczepień”.

„Do końca czerwca, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez pana premiera, wykonamy 20 mln szczepień” – oświadczył Dworczyk.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. W środę planowana jest pierwsza dostawa do Polski jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zapowiedział wcześniej w rozmowie z PAP, że w tym tygodniu do Polski trafi 88 tys. dawek szczepionek firmy AstraZeneca, 870 tys. firmy Pfizer, 120 tys. firmy Johnson & Johnson i 204 tys. firmy Moderna, czyli w sumie blisko 1,3 mln dawek. (PAP)

rbk/ mok/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -