wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaPoloniaMassachusetts18 września w Bostonie odbędą się Polonijne Dożynki

18 września w Bostonie odbędą się Polonijne Dożynki

Dożynki to doskonałe połączenie celebracji polskich tradycji i kultury z zabawą oraz okazja do spotkania w gronie znajomych – również tych, którzy nie wywodzą się z polonijnego środowiska, bo nie ma chyba lepszego wydarzenia, które jak w pigułce pokazywałoby to, co w Polsce i Polakach najlepsze.

Polonijne dożynki w Bostonie łączą w sobie tradycję i dobrą zabawę. Fot. Archiwum WEM

Polonijne Dożynki w Bostonie to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją. W tym roku, po spowodowanej pandemią przerwie, ta tradycja powraca. Impreza zawsze przyciąga liczne grono miłośników polskiej kultury i polskiego jedzenia, a organizatorzy dwoją się i troją, by przygotować wszystko na jak najwyższym poziomie, zapewniając liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, oraz dbając o to, by program wydarzenia był ciekawy i zróżnicowany.

Tak będzie i w tym roku. Dożynki odbędą się w niedzielę, 18 września. O godz. 11:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w południowym Bostonie (655 Dorchester Ave., South Boston, MA) zostanie odprawiona uroczysta msza św., następnie dalsza część imprezy będzie miała miejsce na przykościelnym placu.

W programie przewidziane są m.in. występy artystyczne polonijnego zespołu folklorystycznego Krakowiak z Bostonu oraz konkurs jedzenia pączków na czas. Wolontariusze ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II zadbają o strefę zabaw dla dzieci, dla których zorganizowane będą różne konkursy i zabawy. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych, w których serwowane będą smaczne dania kuchni polskiej oraz stoisk różnych firm i organizacji, prezentujących swoją działalność.

Organizatorzy proszą o kontakt osoby bądź biznesy zainteresowane stanowiskiem podczas festiwalu dożynkowego pod numerem tel. 617-268-4355.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -