wtorek, 4 października, 2022

Życzenia od konsula

Wystąpienie konsula generalnego RP w Nowym Jorku Adriana Kubickiego z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki. Fot. facebook.com/ConsulateofPolandinNewYork

Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych życzenia dla Polaków w nowojorskim okręgu konsularnym.

Za nami trudny pandemiczny rok, ale to też rok, w którym pokazaliśmy, jak zjednoczoną potrafimy być grupą wobec poważnych wyzwań – stwierdził konsul generalny. Następnie podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Polonia4Neighbours i zachęcił, aby kontynuować tę pomoc. – Myślę tutaj szczególnie o tych, którzy nadal tej pomocy potrzebują w związku z pandemią, osobach starszych, które nadal potrzebują naszej opieki – powiedział.

Konsul generalny podziękował również za rekordową frekwencję podczas ostatnich polskich wyborów prezydenckich. – Absolutnie najwięcej w historii osób wzięło udział w wyborach w naszym okręgu konsularnym. To pokazuje, że nie tylko jesteście zaangażowani w życie tutaj, lokalne, w Stanach Zjednoczonych, ale że również nie jest wam obojętne to, co dzieje się za oceanem, w ojczyźnie – w Polsce – mówił Kubicki.

W krótkim wystąpieniu konsul generalny odniósł się także do sytuacji długiego oczekiwania na wizyty paszportowe w konsulacie w Nowym Jorku. Podkreślił, że pracownicy konsulatu robią, co w ich mocy, żeby każdy, kto chce złożyć wniosek paszportowy, mógł to zrobić jak najszybciej i jak najszybciej mógł odebrać swój dokument. – Będziemy starać się odpowiadać na wszelkie potrzeby w tym zakresie – zapewnił.

Na koniec zachęcił do jeszcze większego zaangażowania się w lokalne życie społeczne i wspomniał, że okazją do tego będą zbliżające się lokalne wybory. – Chciałbym, żeby przy tego typu okazjach Polacy mówili jednym głosem, byli dobrze rozpoznawalną i szanowaną grupą, z którą liczą się politycy, rozmaite instytucje i inni liderzy – stwierdził. Podziękował także wszystkim za dotychczasową współpracę i nadmienił, że ma nadzieję, że teraz, gdy pandemia zbliża się ku końcowi, spotkania będą częstsze i osobiste.

JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -