piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaUSANowy JorkZwolnienia za brak szczepienia

Zwolnienia za brak szczepienia

Na początku października największy zakład opieki zdrowotnej w stanie Nowy Jork Northwell Health zwolnił 1.4 tys. pracowników. Powodem zwolnienia było niedostosowanie się przez nich do stanowego nakazu dotyczącego szczepień przeciwko Covid-19.

Northwell Health jest największym zakładem opieki zdrowotnej w stanie Nowy Jork, zatrudnia ok. 76 tys. osób. Fot. Northwell.edu

Northwell Health zatrudnia łącznie 76 tys. pracowników. – Z dumą możemy obwieścić, że nasz personel – największy w stanie Nowy Jork – jest teraz w 100 proc. zaszczepiony – ogłosił wiceprezes ds. PR firmy Northwell Health Joe Kemp po zwolnieniu niezaszczepionych osób, dodając, że firma żałuje utraty każdego pracownika w tych okolicznościach, jednak jak podkreślił: „Jesteśmy winni naszemu personelowi i pacjentom gwarancję, że jesteśmy w 100 proc. zaszczepieni przeciwko Covid-19”.

Zgodnie z prawem obowiązującym w stanie Nowy Jork, wszyscy pracownicy medyczni i członkowie personelu w domach opieki zdrowotnej muszą być zaszczepieni przeciwko Covid-19.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -