wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAFlorydaZwierzęta pomagają więźniom

Zwierzęta pomagają więźniom

Ideą nowego programu jest umożliwienie więźniom wyjścia na zewnątrz i spędzenia czasu ze zwierzętami w River Farms, co pomoże im w powrocie na wolność i być może w zyskaniu nowej perspektywy na przyszłość.

Do udziału w programie kwalifikują się osoby skazane za wykroczenia. Fot. Pexels

Farma znajduje się tuż za więzieniem hrabstwa Indian River. Więźniowie mogą wyjść na kilka godzin na zewnątrz, aby spędzić tu czas z kurczakami, królikami i kozami.

Szeryf Eric Flowers twierdzi, że program działa jako swego rodzaju odwyk emocjonalny dla więźniów, przygotowując ich do ponownego wejścia do społeczeństwa, do bycia częścią społeczności poza murami więzienia.

Obecnie jedynymi osadzonymi kwalifikującymi się do programów są kobiety, które uzyskały status kuratora i które odsiadują wyrok za wykroczenia. Żaden brutalny przestępca, który mógłby uciec, nie jest częścią eksperymentu na farmie.

Zastępca Lilia Godina, która nadzoruje program, pomogła w uruchomieniu projektu farmy w zeszłym roku. Jak przekazała CBS12 News, pozytywne rezultaty projektu są już widoczne.

„Widzimy różnicę, jeśli chodzi o zachowanie więźniarek. Jest ono inne, mniej zestresowane” – zauważyła. „Możliwość wyjścia i wzięcia udziału w takim programie pomaga. Zdecydowanie oczyszcza umysł, pomaga znacznie lepiej myśleć o tym, co chcesz robić w życiu” – dodał Walker.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -