sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutZwierzęta pod ochronę

Zwierzęta pod ochronę

1 października w życie weszły dwa nowe przepisy dotyczące ochrony zwierząt w Connecticut. Ustawa publiczna nr 23-138 wprowadza wymagania, aby miejskie schroniska dla zwierząt posiadały systemy ogrzewania i chłodzenia, które utrzymywać będą temperaturę w pomieszczeniach od 55 do 80 stopni F. Jest ona następstwem sytuacji z 2021 roku, gdy mieszkańcy Wallingford interweniowali w sprawie zwierząt w ich miejskim schronisku, które tkwiły w upale bez klimatyzacji.

Nowe przepisy wprowadzają obowiązek zapewnienia zwierzętom w schroniskach odpowiedniej temperatury. Fot. Getty Images

Druga ustawa (nr 23-149) odnosi się do okrucieństwa wobec zwierząt. Przepisy w niej zawarte ustanawiają nową klasyfikację dla napaści na tle seksualnym na zwierzęta. Będzie ona wykroczeniem kategorii A. Policja i funkcjonariusze zajmujący się kontrolą zwierząt będą mogli odebrać każde zwierzę, co do którego zachodzi podejrzenie, że padło ofiarą przemocy na tle seksualnym.

Ponadto zgodnie z nowymi przepisami weterynarze będą teraz zobowiązani do zgłaszania wszelkich podejrzeń o zaniedbanie lub okrucieństwo spowodowane walkami zwierząt. W ustawach uwzględniono także zakaz trzymania w schroniskach kotów i psów w jednym pomieszczeniu.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -