piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaZmarł działacz polonijny Frank Milewski

Zmarł działacz polonijny Frank Milewski

2 września zmarł Frank N. Milewski – zasłużony działacz polonijny, członek organizacji zrzeszającej polonijnych biznesmenów Pulaski Association of Business & Professional Men i były prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w południowym Brooklynie, zastąpiony na tym stanowisku przez mec. Andrzeja Kamińskiego, który kontynuuje jego dzieło. Ostatnio zamieszkały w Kennett Square, PA, odszedł w szpitalu Chester County Hospital w West Chester, PA. Miał 90 lat.

Frank Milewski był działaczem aktywnie udzielającym się w kilku polonijnych organizacjach. Fot. Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku

Frank N. Milewski urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku jako syn Mikołaja Milewskiego i Marii Milewskiej z domu Antos. Tu wychowywał się i uczył. W 1959 roku ukończył City College of New York z tytułem Bachelor of Business Administration (B.B.A.). Uzyskał również certyfikat konsultanta finansowego (CFC) w American College w Bryn Mawr, PA. Zdobyte wykształcenie wykorzystywał w swojej karierze zawodowej – był brokerem ubezpieczeń na życie w Aetna Life Insurance Company i konsultantem finansowym w Nowym Jorku.

Frank Milewski angażował się też w politykę. W 1965 r. kandydował do senatu stanowego w Nowym Jorku, dwa lata później był kandydatem na delegata na Konwencję Konstytucyjną w Nowym Jorku. Aktywnie uczestniczył też w życiu lokalnej Polonii. Był członkiem i przez pewien czas prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej w południowym Brooklynie, należał do organizacji Pulaski Association of Business & Professional Men, Polish Roman Catholic Union of America (PRCUA) i Polskiego Związku Narodowego (PNA). W 1992 roku został odznaczony Srebrną Odznaką Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej przez ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsę.

Prywatnie Frank Milewski był oddanym mężem i ojcem. Z żoną Małgorzatą „Marge” Ostrowski Milewski (która zmarła przed nim) przeżył w związku małżeńskim 63 lata. Lubili razem podróżować, zwiedzili wiele parków narodowych w USA, a także Japonię i Hawaje. Miał też dwoje rodzeństwa, brata Johna i siostrę Helen, którzy zmarli przed nim.

Pozostawił po sobie pogrążonych w żałobie synów: Franka Milewskiego z żoną Ellen oraz Stevena Milewskiego z żoną Valerie Guarini, wnuczkę Meghan Yeaton wraz z jej mężem Seanem oraz dwoje prawnuków: Jacka i Ritę.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 13 września, o godz. 12:30 pm w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA (654 Ferry Road Doylestown, PA 18901). Po mszy św. będzie miał miejsce pochówek doczesnych szczątków śp. Franka Milewskiego na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie.

Osoby chcące uczcić jego pamięć proszone są o donacje na rzecz American Heart Association: www.heart.org. Kondolencje dla rodziny można składać za pośrednictwem strony www.griecofunerals.com.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -