niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaPoloniaNew JerseyPrace Artura Skowrona i Janusza Skowrona w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark

Prace Artura Skowrona i Janusza Skowrona w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark

„Thoughts” („Zamyślenia”) to pierwsza wspólna, przeglądowa wystawa twórczości Janusza Skowrona, ojca i jego zmarłego niedawno syna Artura Skowrona. Wśród ponad 100 prac zobaczyć będzie można zarówno obrazy z początków ich działalności artystycznej, jak i te najnowsze.

Fot. Materiały prasowe

Janusz Skowron to artysta pochodzący z Kolbuszowej na Podkarpaciu. W latach 1977-1981 studiował sztukę w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1989 r. mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Brał udział w ponad 300 wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. we Francji, Niemczech, Danii, Ukrainie, Czechach, Węgrzech, Chinach, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Od wielu lat promuje w Nowym Jorku sztukę artystów z Polski i nie tylko. Uprawia malarstwo, grafikę, ilustrację, rysunek i fotografię.

Jego syn, Artur Skowron (1982-2022), był polsko-amerykańskim artystą, muzykiem, poetą i pedagogiem. Ukończył z wyróżnieniem High School of Art & Design. Studiował sztukę w Queens College, gdzie uzyskał tytuł magistra edukacji artystycznej. Jego prace były wystawiane na 20 wystawach indywidualnych i ponad 40 wystawach zbiorowych. Był członkiem Emotionalism Art Group i Rockaway Artist’s Alliance. Uprawiał malarstwo, grafikę i fotografię czarno-białą. Jego pasją było wędkarstwo.

Uroczyste otwarcie wystawy w Skulski Art Gallery w Clark odbędzie się 24 września o godzinie 6 wieczorem. W czasie wernisażu wystąpi Krzysztof Medyna, znany muzyk jazzowy.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -