wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutZespół Golec u’Orkiestra podbił serca publiczności w Nowej Anglii

Zespół Golec u’Orkiestra podbił serca publiczności w Nowej Anglii

Golec u’Orkiestra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów muzycznych. Na sławę zapracowali ponad 20-letnią obecnością na polskiej scenie muzycznej oraz licznymi płytami, na których znalazły się przeboje nucone przez całą Polskę, m.in.: „Słodycze”, „Kto się ceni”, „Bo lato rozpala”, „Ściernisco” czy „Górą Ty”.

Zespół został założony w 1998 roku przez bliźniaków – Pawła i Łukasza Golców – oraz Edytę Golec (żonę Łukasza) z domu Mędrzak. Muzycy w swojej twórczości łączą tradycyjne, etniczne brzmienia rodem z łuku Karpat z wieloma innymi gatunkami muzycznymi – od popu i rock’n’rolla, przez muzykę alternatywną, rhythm and bluesa po jazz. Na przestrzeni lat swej scenicznej działalności zagrali kilka tysięcy koncertów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Na przełomie września i października po raz kolejny odwiedzili Stany Zjednoczone. Wystąpili w Chicago (30 września) oraz w sobotę, 1 października, w High School w New Britain, CT. Był to jedyny koncert góralskiego zespołu w Nowej Anglii i przyciągnął liczną publiczność, która muzyczne show w wykonaniu braci i towarzyszących im muzyków nagrodziła gromkimi oklaskami. Golec u’Orkiestra byli też jedną z gwiazd, które wystąpiły w nowojorskim Central Parku w niedzielę, 2 października, na koncercie, który się odbył po Paradzie Pułaskiego.

WEM
Fot. Halina Głowacka

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -