poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkPoczątek roku szkolnego w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Rockaway...

Początek roku szkolnego w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Rockaway Beach

17 września w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki przy parafii św. Róży z Limy w Rockaway Beach w Nowym Jorku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023.

W uroczystości wziął udział proboszcz parafii Św. Róży z Limy ks. James Rodriguez oraz ks. Daniel Rajski, który został szkolnym kapelanem. – Nauczyciele wrócili z wakacji z walizkami pełnymi książek i pomocy dydaktycznych i już zaplanowali pełen wydarzeń kalendarz szkolny. Uczniowie na pierwszym spotkaniu w nowym roku przedstawili na kartkach wartości, według których mamy nadzieję przeżyć ten rok. Rodzice, jak zwykle, wykazali gotowość do działania. Jesteśmy pełni zapału, nastawieni na rozwój i dobry rok nauki, oby stacjonarnej! – mówi Monika Wroblewski, dyrektor PSD im. Stanisława Moniuszki, dodając, że w imieniu całego zarządu szkoły życzy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom zdrowego, radosnego i owocnego roku szkolnego 2022/2023.

opr. WEM
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -