poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaDyżur konsularny w Clearwater

Dyżur konsularny w Clearwater

W dniach 31 października i 1 listopada w Polskim Centrum Jana Pawła II w Clearwater na Florydzie odbędzie się dyżur konsularny.

W dniach 31 października i 1 listopada 2022 r. w Polskim centrum w Clearwater na Florydzie odbędzie się dyżur konsularny. Fot. Archiwum WEM

W dyżurze mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które wcześniej zarejestrują się na wizytę. Rejestracja rozpoczęła się 3 października i odbywa się poprzez system e-konsulat (www.e-konsulat.gov.pl). Zgłoszenia nie są przyjmowane drogą e-mailową ani telefoniczną. Podczas rejestracji należy podać prawidłowy numer telefonu oraz adres e-mail w celu umożliwienia kontaktu zwrotnego z ambasady i potwierdzenia wizyty.

Przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty (a zwłaszcza polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzję w sprawie zmiany imienia i nazwiska). Przed wizytą należy też wydrukować wniosek (dwustronnie) oraz wypełnić go. W celu sprawnego przyjmowania wniosków pracownicy ambasady proszą, aby wszystkie dokumenty, opłaty, wniosek oraz fotografie były należycie przygotowane oraz by mieć ze sobą kopie posiadanych dokumentów – przyspieszy to proces składania wniosku.

Opłaty będą przyjmowane wyłącznie kartą kredytową lub w formie Money Order.

Podczas dyżuru nie będą przyjmowane wnioski dotyczące spraw z zakresu stanu cywilnego ani obywatelskich.

Polskie Centrum w Clearwater nie prowadzi zapisów na dyżur ani nie udziela informacji paszportowych.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -