niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaFloryda„Zemsta” na Florydzie

„Zemsta” na Florydzie

Komedia „Zemsta” autorstwa hrabiego Aleksandra Fredry należy do klasyki polskiej literatury, a cytaty takie jak: „Niech się dzieje wola Nieba! Z nią się zawsze zgadzać trzeba!” zapisały się w pamięci wielu pokoleń Polaków. Czy jednak przekaz sprzed dwustu lat nadal można traktować jako aktualny? Tak i udowodnili to artyści z Teatr Nasz z Chicago, którzy w maju wystąpili na Florydzie.

Dwunastoosobowa trupa teatralna przedstawiła nowoczesną adaptację klasycznej sztuki. Aktorzy z Chicago wystąpili w sobotę, 14 maja, na Polance klubu Polonia Society of Korona, Inc. oraz w niedzielę, 15 maja, w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater. W obu tych miejscach publiczność dopisała, a brawurową grę aktorską nagrodzono owacjami na stojąco. – Komiczne i dynamiczne zwroty akcji bawiły, zaskakiwały ale i pouczały. Widownia była zachwycona! – relacjonuje Monika Niewiadomska z Polonia Society of Korona, Inc. dodając, że „współczesna odsłona Zemsty rozbawiła nas, ale i zaskoczyła”. – Było to niezwykłe przeżycie kulturalne – podsumowuje. Widzowie mieli też możliwość zakupienia alkoholi sygnowanych przez Teatr Nasz, m.in. cytrynówki „Gerwazówki” oraz win „Lura” i „Deresz”.

Ciepłe przyjęcie na Florydzie docenili też artyści, którzy na swoim profilu na facebooku napisali: „Dziękujemy za współpracę, za pomoc w organizacji, za życzliwość, ciepłe przyjęcie, świetną atmosferę, profesjonalizm, rzetelność, zaangażowanie dla wspólnego sukcesu” i podzielili się informacją, że dzięki majowym występom otrzymali również zaproszenia do Pensylwanii, Nowego Jorku, Connecticut i New Jersey.

JLS
Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -