wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaPoloniaMassachusettsZakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster

Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster

21 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster. Tego dnia oficjalnie pożegnano również tegorocznych absolwentów szkoły.

Fot. Archiwum szkoły

Edukację w placówce zakończyło pięcioro uczniów kl. VIII: Nicole Brzozowska, Gabriela Pianka, Marta Hellstrom, Eryk Piwowarczyk i Antoni Witwicki. Koledzy i koleżanki z młodszych klas serdecznie ich pożegnali, obdarowali laurkami, balonami, piłkami i złożyli życzenia. Następnie absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy najlepszego absolwenta, dyplomy prezesa i dyplom ambasadora oraz drobne upominki.

Fot. Archiwum szkoły

Dzień później, w niedzielę 22 maja, świeżo upieczeni absolwenci wzięli udział w mszy świętej w ich intencji odprawionej przez ks. prałata Antoniego Czarneckiego, który od wielu lat wspiera polską szkołę w Webster nie tylko duchowo, ale też finansowo.

Zakończenie roku szkolnego było też okazją do podziękowań rodzicom, którzy dbają o to, by ich dzieci na obczyźnie kultywowały polskie tradycje, oraz przyjaciołom szkoły i parafianom, którzy wspierają szkołę.

opr. WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -