poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsZbliża się konkurs Polish Miss Massachusetts 2023

Zbliża się konkurs Polish Miss Massachusetts 2023

Wielkimi krokami zbliża się konkurs Polish Miss Massachusetts 2023. Do kogo powędruje tytuł najpiękniejszej Polki w stanie, korona i nagroda pieniężna? Nabór kandydatek wciąż trwa, zatem szanse na udział w konkursie wciąż są otwarte.

Uczestniczki konkursu Polish Miss Massachusetts 2022 wraz z członkami jury. Fot. Marcin Bolec

Szansa na piękną przygodę

Do konkursu mogą się zgłaszać panny w wieku 18-25 lat, legitymujące się polskim pochodzeniem i posiadające prawo stałego pobytu w USA, mieszkające w Massachusetts lub uczęszczające do college’u w tym stanie. Do konkursu mogą się zgłaszać również kandydatki z poprzednich lat, które nie zdobyły głównego tytułu.

W trakcie wieczoru kandydatki jak zwykle zaprezentują się w sukniach wieczorowych i sukienkach koktajlowych. W poprzednich latach częścią prezentacji był także występ w kostiumach kąpielowych, jednak w zeszłym roku postanowiono to zmienić. – Postanowiliśmy pozostawić w tej kwestii kandydatkom dowolność, zatem nie muszą występować w stroju kąpielowym, ale oczywiście mogą, jeśli chcą. Mogą też zaprezentować się w stroju sportowym lub pochwalić się jakimś talentem, np. umiejętnością gry na jakimś instrumencie. Zależy nam, aby atmosfera podczas wyborów była swobodna i by kandydatki jak najmniej się stresowały – wyjaśnia Irena Gadecki, która z ramienia komitetu organizacyjnego zajmuje się przyjmowaniem zgłoszeń. Kandydatki muszą też odpowiedzieć na zadane przez jurorów pytanie, przy czym mogą to zrobić zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Konkurs jest prowadzony równolegle w dwóch językach, w związku z czym znajomość języka polskiego – choć oczywiście mile widziana – nie jest konieczna.

Zwyciężczyni, oprócz korony i pamiątkowej szarfy, otrzyma nagrody pieniężne i rzeczowe. Tradycyjnie przyznane zostaną też wyróżnienia w takich kategoriach jak: Miss Publiczności, Miss Photo, Miss Osobowości itd.

Cenne doświadczenie

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, odbędą się również wybory Junior Polish Miss MA, w których udział wziąć mogą dziewczynki w wieku od 8 do 11 lat, oraz nowość – wybory Little Polish Miss MA, do których mogą się zgłaszać dziewczynki w wieku od 5 do 7 lat.

Warto się zgłosić, spróbować – to jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby przeżyć przygodę, którą można wspominać po latach, a która może też stać się pierwszym krokiem do kariery w modelingu lub aktorstwie – zachęca do wzięcia udziału w konkursie pani Irena.

Paulina Wysocka reprezentowała Polonię z Massachusetts podczas Parady Pułaskiego w Nowym Jorku 3 października 2021 r. Fot. Marcin Bolec

O tym, że to cenne doświadczenie, przekonuje też Paulina Wysocka, która rok temu zdobyła tytuł Polish Miss Massachusetts 2022, a następnie wystartowała w ogólnokrajowym konkursie Miss Polski North America, w którym została wybrana Miss Publiczności. – Było warto! Wrażenia, wspomnienia i nowe znajomości nie mogą się równać z niczym innym, co przeżyłam w życiu. Ten rok był pełen wspaniałych przygód, które zostaną ze mną do końca życia. Zachęcam wszystkie dziewczyny do wzięcia udziału, bo z mojego doświadczenia to jest jedyny w swoim rodzaju konkurs, gdzie wyjście ze swojej strefy komfortu jest czymś bardzo pozytywnym – wspomina w rozmowie z „Białym Orłem”.

Organizatorami konkursu są Grupa 525 Polskiego Związku Narodowego oraz Kongres Polonii Amerykańskiej w zachodnim Massachusetts. Tegoroczne wybory odbędą się w sobotę, 20 sierpnia, w Parku Piłsudskiego w Holyoke (200 County Road). Wybory miss rozpoczną się o godz. 16:00. Po części konkursowej przewidziana jest zabawa taneczna/

JLS


Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać u Ireny Gadecki pod numerem tel. 413-594-5890 lub e-mailowo: irka523@yahoo.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -