wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaPoloniaNowy JorkZawierzenie Bożemu Miłosierdziu

Zawierzenie Bożemu Miłosierdziu

Jubileusz 125-lecia parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.

Parafia MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie obchodzi 125-lecie. Fot. Katarzyna Solarz

Od niedzieli Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie można podziwiać nowy ołtarz boczny nawiązujący do Miłosierdzia Bożego. Znajduje się on po lewej stronie ołtarza głównego, do którego nawiązuje swoim kunsztownym wyglądem. Został zrobiony z dbałością o detale w pracowni artystycznej braci Marka i Dariusza Legowskich na Staten Island. Nad jego wykonaniem czuwał ks. proboszcz dr Janusz Dymek oraz wikariusz ks. Cezariusz Jastrzębski.

Fot. Katarzyna Solarz

Uroczystego poświęcenia ołtarza z obrazem Miłosiernego Jezusa dokonał 11 kwietnia 2021 roku w czasie koncelebrowanej mszy świętej bp Witold Mroziewski – biskup diecezji Brooklyn. Po uroczystej mszy świętej odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie bp Mroziewski dokonał Aktu Zawierzenia Miłosiernemu Jezusowi całej wspólnoty parafialnej.

Nowy ołtarz to kolejny krok w upiększeniu kościoła, który już od 125 lat służy brooklyńskiej Polonii. Warto przypomnieć, że znajdujący się w świątyni ołtarz główny z obrazem Czarnej Madonny jest w kościele od dnia jego powstania, czyli już ponad sto lat. Został przywieziony przez założyciela parafii ks. infułata Bolesława Puchalskiego z będącej pod zaborami Polski. W ostatnim roku został wraz z całym prezbiterium odrestaurowany.

PAI/Katarzyna Solarz, opr. JLS

spot_img
Poprzedni artykułPolonia pamięta
Następny artykułPeregrynacja Tryptyku

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -