czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAAmerykaZatwierdzone szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci od 6. miesiąca życia

Zatwierdzone szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci od 6. miesiąca życia

17 czerwca w Stanach Zjednoczonych zatwierdzone zostało stosowanie szczepionek przeciwko COVID-19 firm Pfizer i Moderna u dzieci od szóstego miesiąca życia.

W USA zatwierdzono szczepionki przeciwko COVID-19 dla dzieci od 6. miesiąca życia. Fot. Archiwum WEM

„Wielu rodziców, opiekunów i lekarzy czekało na szczepionkę dla małych dzieci, ta akcja pomoże je ochronić przed hospitalizacją i zgonami” – napisał w komunikacie prasowym szef Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) Robert Califf.

Szczepienie najmłodszych jednomyślnie zarekomendowali też eksperci Centrów ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC). – Zrobiliśmy kolejny ważny krok naprzód w walce z COVID-19. Wiemy, że miliony rodziców i opiekunów chętnie zaszczepią swoje małe dzieci, a dzięki dzisiejszej decyzji mogą już to zrobić. Zachęcam rodziców i opiekunów do rozmowy z lekarzem, pielęgniarką lub lokalnym farmaceutą, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących ze szczepień – powiedziała Rochelle Walensky, dyrektor CDC.

Do tej pory szczepionka firmy Pfizer była  w USA dopuszczona dla dzieci od 5. roku życia, a Moderny – osób od 18. roku życia.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -