poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaZarząd TVN będzie zdecydowanie bronić TVN24 i innych kanałów TVN Grupa Discovery

Zarząd TVN będzie zdecydowanie bronić TVN24 i innych kanałów TVN Grupa Discovery

Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery – podał zarząd TVN, którego oświadczenie w środę wieczorem opublikowała stacja TVN24. Wynik głosowania w Sejmie w tej sprawie podważa prawo własności i godzi w sojusz Polski z USA – dodano.

Fot. Darek Delmanowicz/PAP

„Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery” – podał zarząd TVN.

„Wynik dzisiejszego głosowania podważa prawo własności, powodując niepokój inwestorów zagranicznych w Polsce. Bez wątpienia godzi też w fundamenty polsko-amerykańskiego sojuszu zbudowanego w ostatnich 30 latach” – dodano w oświadczeniu.

„Apelujemy do Senatu oraz do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odrzucenie projektu w obecnym kształcie. Od tego zależy, czy Polska nadal będzie postrzegana na arenie międzynarodowej jako kraj demokratyczny i wiarygodny dla inwestorów” – podał zarząd TVN.

Oświadczenie zarządu TVN stacja TVN24 podała po tym, jak Sejm w środę wieczorem uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Według noweli koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

nno/pat/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -