sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPoloniaZapowiedź spektaklu: „Z Tobą bez Ciebie...”

Zapowiedź spektaklu: „Z Tobą bez Ciebie…”

Fot. Archiwum Joanny Bogacki

Kolejne wakacje zbliżają się do końca. Lato zaczyna pomału zmieniać kolory. Wracamy z wyjazdów, wycieczek i wypadów na plaże. Zieleń ustępuje miejsca różnym odcieniom żółci i brązów. Przydomowy ogródek przestał owocować i trzeba go posprzątać. Długo odkładany projekt naprawy schodków prowadzących na taras zaczyna wyglądać bardziej możliwie do wykonania. Dzieci wracają do szkoły i trzeba je zawieźć, przywieźć, dopilnować. Poza tym normalnie, praca, dom, obiad, pranie, sprzątanie, mniej lub bardziej nudne zajęcia. Czasem jakiś film, książka lub telefon do znajomej czy kolegi. I znów wieczór, i znów zabrakło czasu na kilka spraw. Nic to. Zawsze jest nowy dzień. Zdążymy.

Życie. Codzienne życie. Przeważnie w pośpiechu. Przeważnie z rozpędu, wypełnione codzienną rutyną. Czasem jednak przychodzi refleksja. Gdzie jestem w moim życiu? Jaki jest mój cel? Czy mogę powiedzieć, że się spełniam? Wiele pytań i niepewności. I te chyba najważniejsze – co ze szczęściem, co z miłością?

Program spektaklu słowno-muzycznego „Z tobą, bez ciebie” może dostarczyć trochę odpowiedzi na te pytania. Posługując się magicznym pokarmem duchowym, jakim jest poezja, przeniesie widza w świat doznań, które mogą wyzwolić ciekawe refleksje o sobie samym.

Słowo i muzyka mogą nieść w sobie bardzo emocjonalny ładunek tak dla wykonawcy, jak i dla słuchacza, szczególnie, kiedy mówi o miłości, jednym z najpiękniejszych uczućm jakiego doświadczamy w życiu. Może trafić w sam środek naszej osobowości, poruszyć do głębi lub spowodować, że przeżyjemy swoje doświadczenia od nowa. Może spowodować, że wrócimy do czasów, kiedy poważnie kochaliśmy pierwszy raz, kiedy czuliśmy bliskość i ciepło tej drugiej osoby. Często te uczucia stają się odległe i zapomniane.

Zamysłem i nadzieją tego spektaklu jest wywołanie w słuchaczu emocji, które spowodują, że zapragnie poczuć tę bliskość, to ciepło, te „muszki w brzuchu” i zapragnie rozpalić ten płomień od nowa.

W programie znajduje się kilka znanych i mniej znanych utworów oraz oryginalna poezja pisana przez niektórych wykonawców. Każdy moment programu jest odzwierciedleniem tego, co wynika z osobistych przeżyć i doświadczeń autorów, ale też, czego jesteśmy pewni, każdego z uczestników tego poetyckiego na wskroś przeżycia. Słuchacz zostanie postawiony przed pytaniem, na które sam będzie musiał sobie odpowiedzieć. Czy naprawdę moje życie jest tylko codzienną rutyną, czy mogę jednak zamienić je w coś, co przyniesie pełną satysfakcję, w coś, co pozwoli mi przekazać moim potomnym, że to jest prawdziwe życie. To jest coś, co warto rozważyć jako moja wartość i mój sposób na życie.

Przedstawienie jest przygotowane przez grupę lokalnych artystów skupionych w gościnnych progach Klubu Sokolni z New Britain, którzy niosą ze sobą wiele lat doświadczeń scenicznych. Joanna Bogacki, uzdolniona wokalnie, ma za sobą występy w Teatrze Wyobraźni Novum oraz Devine Trio. Klaudia Naumowicz-Niewiadomska, skrzypaczka, wywodzi się ze słynnej Piwnicy Pod Baranami, gdzie występowała wiele lat. Jerzy Jeremus, instrumenty klawiszowe, związany ze słynną grupą Rezerwat, a w naszej społeczności organista przy kościele św. Józefa w Ansonii. Jerry Malinka, gitara basowa, założyciel legendarnej w lokalnym światku polonijnym grupy Broad St Blues Band oraz autor większości prezentowanych w przedstawieniu wierszy.

Miłość rodzi wiele uczuć, wiele emocji i wiele dramatów. Nie zabraknie tego w naszym spektaklu.

Zapraszamy.

Joanna Bogacki


Wieczór poetycki „Z Tobą bez Ciebie”
23 października 2023, godzina 7 pm
Moonlight Bistro, 125 Broad Street, New Britain
Bilety: $25. Dostępne na poczcie Polmartu bądź pod 860-986-1362

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -