niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutKlub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. zaprasza na wyjątkowy wykład

Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. zaprasza na wyjątkowy wykład

W sobotę, 21 października, w New Britain Event Center przy 430 Farmington Avenue w New Britain, CT odbędzie się spotkanie z dr Anną D. Jaroszyńską-Kirchmann, na które serdecznie zaprasza Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc.

Dr Anna D. Jaroszyńska-Kirchmann. Fot. Archiwum organizatorów

Podczas spotkania dr Anna D. Jaroszyńska-Kirchmann przybliży polsko-amerykańskie tradycje kulinarne, opowie o typowo polskich daniach, które przyjęły się w Ameryce, a także wspomni o książkach kucharskich zawierających przepisy łączące obie kultury – polską i amerykańską. Prelekcja pt. „Co się gotuje: Polsko-Amerykańskie książki kucharskie – co nam mówią o Polonii” połączona będzie z prezentacją slajdów i rozpocznie się o godz. 2:00 pm, potrwa ok. dwie godziny. Po wykładzie przewidziany jest mały poczęstunek.

Dr Anna D. Jaroszyńska-Kirchmann jest emerytowaną profesor historii na Uniwersytecie Wschodniego Connecticut w Willimantic, CT. Jest autorką trzech książek oraz licznych artykułów na temat polsko-amerykańskich doświadczeń, również kulinarnych i kultury obu narodów.

Opłata za wstęp na wykład wynosi $10. W celu nabycia biletów i uzyskania więcej informacji należy się kontaktować z Lilią Kieltyką – tel. 860.841.3477, e-mail: lkieltyka@snet.net.

Wydarzenie wpisuje się w obchody października jako Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Ameryce.

opr. JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -