sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiZakopane najpopularniejszym kierunkiem świątecznych wyjazdów Polaków

Zakopane najpopularniejszym kierunkiem świątecznych wyjazdów Polaków

Zakopane od lat uchodzi za zimową stolicę Polski. Niepowtarzalny klimat polskich gór przyciąga turystów przez cały rok, ale to właśnie w sezonie zimowym pod Tatry ściągają prawdziwe tłumy. Popularność górskich miejscowości potwierdza również opublikowany na początku grudnia raport serwisu Nocowanie.pl.

Jak donosi portal, najpopularniejszym celem świątecznych wyjazdów Polaków w tym roku pozostaje Zakopane. Co czwarta polska rodzina planująca wyjazd na święta wybiera się właśnie tam. 12 proc. zainteresowanych jest Karpaczem, natomiast nieco ponad 6 proc. wybiera Szklarską Porębę.

Jeśli chodzi o długość pobytu, najwięcej osób planuje wyjazdy czterodniowe. Aż 70 proc. osób spędzających święta poza domem planuje rozpocząć pobyt od 23 grudnia, blisko 25 proc. poszukuje zakwaterowania od 24 grudnia. Zaledwie 5 proc. dokonujących rezerwacji ma zamiar przedłużyć pobyt aż do sylwestra.

Zimowa stolica Polski kusi nie tylko pięknymi widokami, ale również dodatkowymi atrakcjami, takimi jak kuligi. Fot. Archiwum WEM

Najpopularniejsza opcją, jeśli chodzi o zakwaterowanie, jest wynajęcie prywatnego domku. Taką możliwością zainteresowanych jest aż 40 proc. osób planujących wyjazd. Co czwarta osoba szuka prywatnej kwatery lub pokoju do wynajęcia. Jak przekazuje Nocowanie.pl, tylko 11.5 proc. zainteresowanych jest pensjonatami, a 14 proc. preferuje apartamenty hotelowe.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -