czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkZakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole im. o. Augustyna Kordeckiego na Manhattanie

Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole im. o. Augustyna Kordeckiego na Manhattanie

W sobotę, 21 maja, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, prowadzonym przez ojców paulinów, zgromadzili się uczniowie Polskiej Szkoły im. o. Augustyna Kordeckiego, by wspólnie z gronem pedagogicznym i rodzicami podziękować Bogu za miniony rok szkolny 2021/2022.

Ministrantom, którzy w tym roku dołączyli do służby liturgicznej, wręczono dyplomy. Fot. Archiwum szkoły i parafii

Polska szkoła na Manhattanie w każdą sobotę gromadzi uczniów z Manhattanu, Brooklynu, Queensu i Staten Island. Dzieci podczas zajęć zapoznają się z historią, geografią, kulturą i językiem polskim, prowadzone są też zajęcia z religii. Jednym z ulubionych przedmiotów jest jednak muzyka. Dzieci uczą się tradycyjnych polskich pieśni i piosenek religijnych, patriotycznych, harcerskich i dziecięcych.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem proboszcza o. Karola Jarząbka, homilię do zgromadzonych wygłosił o. Michał Czyżewski. Odpowiedzialną za liturgię była w tym dniu Katarzyna Sieczka, która zaangażowała uczniów do czytania, natomiast dyrektor szkoły Beata Popowska poprowadziła śpiewy wraz z uczniami podczas wspólnej modlitwy. Przed końcowym błogosławieństwem zostały wręczone dyplomy dla nowych ministrantów, którzy w tym roku jubileuszowym parafii zasilili szeregi służby liturgicznej, chłopcy ci są również uczniami Polskiej Szkoły im. o. Augustyna Kordeckiego.

Dyrektor szkoły Beata Popowska wręczyła dzieciom świadectwa i dyplomy. Fot. Archiwum szkoły i parafii

Dyrektor Beata Popowska podziękowała wszystkim dzieciom i ich rodzicom za współpracę i wspólnie spędzony czas oraz przekazała uczniom serdeczne życzenia na czas wakacji. Gościem specjalnym w tym dniu była Paulina Surowiec, prezes terenowa na stan Nowy Jork z Centrali Polskich Szkół Dokształcających w USA.

Po zakończonej modlitwie odbyła się część artystyczna w sali parafialnej, przygotowana przez uczniów z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem wychowawczyń Agnieszki Malczewskiej i Katarzyny Sieczka. Młodzi artyści zaprezentowali dwa wiersze: „Leń” Jana Brzechwy oraz „Okulary” Juliana Tuwima, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej zostały wręczone świadectwa i dyplomy, a najlepszych i najpilniejszych uczniów wychowawczynie wyróżniły nagrodami.

O część artystyczną zadbali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem wychowawczyń Agnieszki Malczewskiej i Katarzyny Sieczka. Fot. Archiwum szkoły i parafii

Dyplomem Dyrektora zostali również wyróżnieni rodzice, którzy od wielu lat najbardziej aktywnie wspierają szkołę, a są to Anna Paruch – przewodnicząca komitetu rodzicielskiego, Małgorzata i Krzysztof Milko oraz Tomasz Sieczka. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej Dyplomem Dyrektora została wyróżniona Katarzyna Sieczka, nauczycielka II klasy. Wyrazem wdzięczności za doznane dobro, trud i poświęcenie nauczycieli było obdarowanie ich dziecięcym szczerym uśmiechem oraz kwiatami.

Na zakończenie uroczystości o. proboszcz Karol Jarząbek życzył każdemu dziecku dobrego wypoczynku podczas wakacji i zaprosił do szkoły na następny rok.

o. Michał Czyżewski, paulin

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -