piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyZakaz TikToka dla stanowych pracowników?

Zakaz TikToka dla stanowych pracowników?

Fani aplikacji TikTok zatrudnieni w stanowych strukturach i korzystający z niej na urządzeniach służbowych prędzej czy później będą musieli liczyć się z koniecznością usunięcia aplikacji z telefonu. Choć na razie New Jersey nie podjęło decyzji, która wymogłaby takie działania, niewykluczone, że pójdzie za przykładem innych regionów decydujących się na taki krok.

Niektóre stany wprowadziły zakaz używania aplikacji TikTok przez osoby na stanowych listach płac na służbowych komputerach i telefonach. Fot. Flickr

W ostatnich tygodniach kilka stanów zdecydowało się zakazać korzystania swoim pracownikom z TikToka na komputerach i telefonach służbowych. We wtorek 6 grudnia zrobił to m.in. gubernator stanu Maryland Larry Hogan. Jako powód podał zagrożenie państwowego bezpieczeństwa cybernetycznego. Podobne zarządzenia wystosowali także gubernatorka Dakoty Południowej Kristi Noem i gubernator Karoliny Południowej Henry McMaster.

Urzędnicy z New Jersey nie zdecydowali się na razie na podobny ruch, ale poinformowali o prowadzeniu dyskusji na temat aplikacji stanowiących potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dyrektor ds. Komunikacji Maria Prato powiedziała, że wszelkie bezpośrednie zakazy dotyczące sprzętu lub oprogramowania zostaną najpierw skonsultowane z odpowiednimi agencjami.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -