sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiXIV edycja konkursu „Być Polakiem”

XIV edycja konkursu „Być Polakiem”

Międzynarodowy konkurs „Być Polakiem” jest realizowany dla głębszego uświadamiania i umacniania tożsamości narodowej oraz rozwoju postaw patriotycznych i społecznych dzieci i młodzieży, mieszkającej poza granicami Polski.

Konkurs „Być Polakiem” skierowany jest do polonijnych dzieci i młodzieży. Fot. Archiwum WEM

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży polonijnej oraz dzieci Polaków mieszkających poza granicami Polski, w wieku 6-22 lat, pod warunkiem, że są uczniami lub studentami. Nie jest wymogiem uczestnictwa w konkursie nauka w polskiej szkole.

Organizatorem konkursu jest Fundacja „Świat na Tak” w Warszawie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej konkursu: www.bycpolakiem.pl i przesłanie wraz z pracą w sposób opisany w regulaminie konkursu.

Prace konkursowe, zależnie od kategorii wiekowej, mogą być w formie prac plastycznych, literackich lub filmu.

Prace będą kwalifikowane według pięciu kategorii:

  • Grupa I – prace plastyczne, wiek 6-9 lat: „Polska okiem i pędzlem podróżnika – reportera”.
  • Grupa II – prace literackie, wiek 10-13 lat: „Przygoda, jaką przeżyłam/przeżyłem lub chciałabym/chciałbym przeżyć w Polsce”.
  • Grupa III – prace literackie, wiek 14-16 lat: „Współcześni polscy odkrywcy i wynalazcy żyjący i pracujący poza granicami Polski”.
  • Grupa IV – prace literackie, wiek 17-22 lata: „Od Syberii do Londynu. Żołnierze w mundurach i w cywilu w Armii Generała Władysława Andersa”.
  • Grupa V – prace filmowe, wiek – 10-22 lata: „Polska legenda – mój film”.

Prace będą ocenianie pod względem zgodności z przesłaniem ideowym konkursu, a dodatkowe kryteria to walory edukacyjne, artystyczne, oryginalność pomysłów i zgodność z tematem. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę także zaangażowanie w przygotowanie pracy, kreatywność, poprawność językowa i czas pobytu za granicą Polski.

Prace należy nadsyłać na adres organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 18 marca 2023 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Facebooku i na stronie internetowej konkursu www.bycpolakiem.pl do dnia 30 kwietnia 2023 r.

2 sierpnia 2023 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się gala finałowa XIV edycji konkursu, podczas której zostaną wręczone nagrody i dyplomy.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.bycpolakiem.pl

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -