czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutBędzie wyjazd z New Britain na Paradę Pułaskiego

Będzie wyjazd z New Britain na Paradę Pułaskiego

W niedzielę, 3 października, po rocznej przerwie wywołanej pandemią, nowojorską 5. Aleją znów przemaszeruje Parada Pułaskiego. W poprzedniej edycji tego wydarzenia po raz pierwszy wziął udział zorganizowany kontyngent Polonii maszerujący pod nazwą „Mała Polska – New Britain”. W tym roku również organizowany jest wyjazd do Nowego Jorku. Lokalną Polonią poprowadzą marszałkowie w osobach Anny Kobylarz i Piotra Chrzanowskiego wraz z towarzyszącymi im Miss Little Poland Olivią Wronka i Miss Polish America 2021 Martyną Tomczyk. Organizatorzy serdecznie zapraszają do jak najliczniejszą Polonię do udziału w tym wydarzeniu.
Kontyngent „Mała Polska” zadebiutował na 5. Alei podczas ostatniej Parady Pułaskiego. Od lokalnej Polonii zależy, jak licznie reprezentowane będzie New Britain w tym roku! Fot. Archiwum WEM

Bilety na autokar w cenie $40 można rezerwować w sklepie MAX-MART przy 104 Broad St., w New Britain. – Ilość miejsc jest ograniczona, więc prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się na listę pasażerów do pani Renaty, właścicielki sklepu – apeluje Bogumiła Gładysz, koordynatorka lokalnego kontyngentu.

Wyjazd do Nowego Jorku planowany jest w niedzielę, 3 października, o godz. 8:00 rano sprzed Clubu PD (dawny Pulaski Club) przy 89 Grove St. Powrót planowany jest tego samego dnia w godzinach 17-18. Ze względu na przepisy obowiązujące w Nowym Jorku uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą maseczek na twarz, wody, posiłku na drogę. Na miejscu prawdopodobnie będą dostępne biało-czerwone maseczki dla osób, które o nie poproszą. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 860 967-7346 lub 860 883-2277, można również telefonicznie zarezerwować bilety.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -